Przedłużanie włosów – zabieg bezpieczny?

Kategoria: Blog

przedłużanie włosów

Długie, mocne i lśniące włosy są jednym z czynników decydujących o wyglądzie zewnętrznym kobiety. Podkreślają naturalną urodę. Dodają paniom pewności siebie. Przekładają się na lepsze samopoczucie.
Kobiety, które narzekają na zbyt cienkie pasma lub nie mają cierpliwości do ich zapuszczania, mogą skorzystać z zabiegów przedłużania włosów. Wiele pań ma wątpliwości, czy efekt końcowy będzie zadowalający i czy tego typu zabiegi są w pełni bezpieczne.

Czy przedłużanie włosów jest bezpieczne?

Otóż, jeśli zabieg zostanie wykonany w profesjonalnym i rekomendowanym salonie specjalizującym się w zagęszczaniu włosów, przyniesie oczekiwane efekty, a nasza fryzura będzie wyglądała jak najbardziej naturalnie. Z tego względu, przed wyborem salonu warto zapoznać z opiniami jego klientów oraz przyjrzeć się bliżej kompetencjom personelu.
Zabieg przedłużania włosów powinien być poprzedzony długą i wyczerpującą rozmową z fryzjerem, która pozwoli ustalić, jaką długość i grubość włosów oraz jaki ich odcień chcemy uzyskać. Specjalista doradzi też przy wyborze odpowiedniej metody przedłużania: takiej, która nie obciąży nadmiernie naturalnej struktury włosa i która będzie odpowiednia do określonego typu włosów.
Gwarancją bezpieczeństwa zabiegu jest wybór mało inwazyjnych metod przedłużania, takich jak Metoda Hairdreams-Quikke, która nie osłabia naturalnych pasm. Koniecznym jest również dostosowanie się do zasad pielęgnacji włosów, udzielonych przed osobę wykonującą zabieg.

 

Czy przedłużanie włosów jest zabiegiem bezbolesnym?

Często kobiety obawiają się dolegliwości bólowych towarzyszących zabiegowi. Zupełnie bezpodstawnie – zabieg przedłużania włosów jest nie tylko w pełni bezpieczny, lecz także bezbolesny.